Biely kódex

 1. Ohľaduplnosť k iným osobám – každý na lyžiarskej trati sa musí chovať tak, aby neohrozoval iné osoby a nespôsobil škodu sebe ani iným.
   
 2. Ovládanie rýchlosti a spôsobu jazdy – každý, kto sa pohybuje na lyžiarskej trati, musí rýchlosť prispôsobiť svojím schopnostiam, možnostiam, terénu, snehovým podmienkam a počtu osôb na trati.
   
 3. Voľba smeru – každý, kto sa pohybuje na lyžiarskej trati, musí smer jazdy voliť tak, aby neohrozil osoby pohybujúce sa na lyžiarskej trati pred ním a súčasne musí dodržiavať dostatočný odstup od osôb pohybujúcich sa na trati.
   
 4. Predbiehanie – predbiehať sa môže sprava aj zľava tak, aby mal predbiehaný dostatočný priestor pre smer a spôsob jazdy.
   
 5. Vjazd na trať a rozjazd po zastavení – každý, kto vchádza na lyžiarsku trať alebo chce po zastavení opäť pokračovať v pohybe na trati, je povinný sa presvedčiť, či sa zhora alebo zdola nepribližuje iná osoba tak, aby neohrozil seba ani iných.
   
 6. Zastavenie a státie – každý, kto sa pohybuje na lyžiarskej trati, nesmie bezdôvodne zastaviť a stáť na zúžených a neprehľadných častiach lyžiarskej trate. Osoba, ktorá spadla, musí také miesto čo najrýchlejšie opustiť.
   
 7. Výstup a zostup – osoba, ktorá stúpa alebo schádza po lyžiarskej trati, musí použiť okraj lyžiarskej trate.
   
 8. Rešpektovanie signalizácie a značenia – každý, kto sa pohybuje na lyžiarskej trati, je povinný rešpektovať značenia a signalizáciu na tratiach.
   
 9. Poskytnutie prvej pomoci – v prípade úrazu / nehody je každý povinný poskytnúť prvú pomoc a privolať oprávnenú osobu z Horskej záchrannej služby.
   
 10. Úprava lyžiarskej trate – v čase úpravy lyžiarskej trate je každý povinný riadiť sa pokynmi prevádzkovateľa lyžiarskej trate.
   
 11. Identifikácia – každý, či už účastník nehody alebo svedok, je povinný poskytnúť základné údaje o svojej osobe.

Počasie

27.02.2024

hmla
Sneh:
Nový sneh:
0 cm
Typ snehu:
Podmienky:
Teplota:
6 °C

Aktuálne informácie

27.02.2024

Prevádzka: zatvorená
Otvorené zjazdovky:
Otváracie hodiny:

Aktuálny stav vlekov

18.02.2024

Vlek Dĺžka Stav
H-130 Hlavný
1002 m
F12 Od parkoviska
622 m
H-130 Juh
737 m
Detský areál Dĺžka Stav
Lano Sedlo
50 m
S Detský Sedlo
120 m

Aktuálny stav tratí

27.02.2024

Trať Sneh Podmienky Stav
20 cm
nevhodné
1a 
15 cm
nevhodné
15 cm
nevhodné
15 cm
nevhodné
15 cm
nevhodné
10 cm
nevhodné
10 cm
nevhodné
6a 
10 cm
nevhodné
20 cm
nevhodné
S1 
30 cm
veľmi dobré
S2 
30 cm
veľmi dobré

Online kamera č. 1

Online kamera č. 2